Skip to main content

1999

X. Mezinárodní divadelní festival Na hranici



ocenění Zlomená závora
Jan Weis – Ondrej Spišák

Bianka Braselli, dáma s dvoma hlavami

Bianka Braselli, kobieta o dwóch głowach
Teatro Tatro Nitra

rež. Ondrej Spišák


Program festivalu

  • Lev Tolstoj, Historia konia / Historie koně, Józef Broda, Bogusław Słupczyński, Stowarzyszenie Teatralne, Puławy
  • Michał Strzemski, Miejsce dokładne / Přesné místo, rež. Bogusław Słupczyński, Stowarzyszenie Teatralne Puławy
  • Witold Gombrowicz, Ferdydurke, rež. Janusz Opryński, Witold Mazurkiewicz, Teatr Provisorium a Kompania Teatr, Lublin
  • Bertold Brecht, Třígrošová opera aneb malý step u zlaté škeble, rež. Vladimír Morávek, Klicperovo divadlo, Hradec Králové
  • Judasze / Špehýrky, rež. Adam Ziajski, Teatr Strefa Ciszy, Poznań
  • Jan Weiss – Ondrej Spišák, Bianka Braselli – žena se dvěma hlavami, rež. Ondrej Spišák, Teatro Tatro, Nitra
  • Szczyt / Vrchol, rež. soubor divadla, Teatr Ósmego Dnia, Poznań
  • Eva Tálská, Se mnou smrt a kůň, rež. Eva Tálská, Divadlo Husa na provázku, Brno
  • Lucyna Sypniewska, Pokusice / Kušitelky, rež. Lucyna Sypniewska, Teatr Silnia! (Teatr Banialuka – Ośrodek Teatralny), Bielsko-Biała
  • Borys Vian, Hlava medúzy, rež. Milan Lasica, Studio Ypsilon, Praha
  • Eva Pataki, Edith a Marlene, rež. Ján Fila, Těšínské divadlo (polská a česká scéna), Český Těšín
  • Oldřich Sivý, Viana Klímová, Dada, aneb Mám na ruce prsty z nohy, rež. Jiří Sedláček, Divadlo Loutek, Ostrava
  • Jára Cimrman (Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak), Zdobycie bieguna północnego przez Czecha Karola Niemca / Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem, rež. Tadeusz Hankiewicz, Teatr Tradycyjny, Kraków
  • Ernst Toller, Ulica żywych i umarłych / Ulice živých a zemřelých, rež. Luba Zarembińska, Teatr Stacja Szamocin, Szamocin
  • Zielnik / Herbář, rež. Leszek Mądzik, Scena Plastyczna Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin
  • Csaba Horváth, Tűzugrás (Skakanie przez ogień / Skákání přes oheň), Közép-Európa Táncszínház, Budapest
  • Xavier Durringer, Zdechniesz, mam to na końcu języka! / Neodolatelné nutkání zabít, rež. Zbigniew Najmoła, Těšínské divadlo – polská scéna, Český Těšín
  • Yasmina Reza, Kumšt, rež. Martin Porubjak, Štúdio S, Bratislava

 

 

JURY: Zuzana Jindrová  (Divadelní ústav Praha), Andrzej Makowiecki  (PWST Wrocław), Gejza Hizsnyan  (divadelní kritik, Slovensko), Zdeněk A. Tichý  („Mladá Fronta Dnes”, Praha), Wiesław Hołdys  (režisér, Kraków), Jacek Sieradzki  („Dialog”, Warszawa), Jakub Korčak  (DAMU, Praha)

ŘEDITELÉ: Marian Dembiniok, Roman Rozbroj