KONCERT

Tricolor

Tricolor ▪ Wrocław, Bielsko-Biała, PL

czwartek
6
października 2022
20:00
Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy, Cieszyn


 Wstęp wolny!
Tricolor
Tricolor
Tricolor

Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura. Aksamitny wokal, klimatyczna muzyka. Wieczór zachwytów i wzruszeń...


Duszą zespołu jest Iwona Loranc, wokalistka i aktorka specjalizująca się w piosence poetyckiej, obdarzona aksamitnym głosem. Pochodzi z Bielska-Białej, z wykształcenia jest animatorką filmów animowanych. Zadebiutowała w bielskiej Piwnicy Zamkowej. Szybko trafiła do zespołu tamtejszego Teatru Polskiego (rola piosenkarki w „Czyż nie dobija się koni?”). Przełomem w jej karierze było Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2002). Zaśpiewała wtedy „Dno” Toma Waitsa i „Listopad” skomponowany przez Krzysztofa Maciejowskiego. W 2002 triumfowała także na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz na festiwalu FAMA w Świnoujściu. W tym czasie wraz z Janem Stachurą – gitarzystą i Krzysztofem Maciejowskim – skrzypkiem i kompozytorem (z bogatym dorobkiem również w zakresie muzyki teatralnej) stworzyła formację Tricolor. Później rozwijała indywidualną karierę artystyczną. Współpracowała z Grzegorzem Tomczakiem, Mariuszem Lubomskim oraz Katarzyną Groniec. Występowała i śpiewała w sztukach teatralnych we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach, Warszawie, Bielsku-Białej i Krakowie (m.in. Teatr Korez w Katowicach, Teatr Piosenki we Wrocławiu, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatr Słowackiego w Krakowie). W 2009 roku utwór pt. „Szukałem Cię wśród jabłek” (w duecie z Grzegorzem Tomczakiem) utrzymywał się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Niedawno, ku radości sympatyków, Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura wrócili do wspólnego muzykowania jako zespół Tricolor.


Kinematorgrafia serc

Kropla równowagi