loupe

Beata Hlavenková i Oskar Török

CZ+SK

Beata Hlavenková – czeska pianistka, wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka – jest jedną z najbardziej charakterystycznych wokalistek, obdarzonych własnym, niepowtarzalnym, międzygatunkowym brzmieniem. Jej główną siłą przewodnią jest odwaga – eksperymentowanie, poszukiwanie niekonwencjonalnych harmonii i aranżacji. Wolna od ograniczeń gatunkowych i opierająca się na głębokiej znajomości jazzu, współczesnej muzyki klasycznej, popu i indie folku - we wszystkich swoich projektach muzycznych łączy wrażliwą i wyraźnie ukierunkowaną interpretację.

Oskar Török – znany słowacki trębacz jazzowy (w 2018 na naszym festiwalu grał wspólnie z Leszkiem Możdżerem i Miroslavem Vitoušem), ujawnił swój talent wokalny, nagrywając w 2019 roku wspólnie z Beatą Hlavenkovą płytę Sně.

Ale muzyka, którą usłyszymy w dawnej czeskocieszyńskiej synagodze, nie pochodzi z tej płyty – improwizowana, narodzi się w naszej obecności, inspirowana nie tylko wrażliwością artystów, ale i okolicznościami spotkania nad Olzą.

wcześniej

3 października4 listopada

później

4 października 18:00

3 października 20:00
Wyprzedane thumb_up