Lena Pešák, Tomáš Kočko

O zbojníku Ondrášovi

O zbójniku Ondraszku

Těšínské divadlo, Scena Lalek Bajka ▪ Český Těšín, CZ

reżyseria

i muzyka

Tomáš Kočko

 

scenografia

i lalki

Michal Hejmovský

 

piątek
1
czerwca 2018
17:30
rynek – Český Těšín
 Wstęp wolny!

Znana legenda w bajkowej oprawie – dla najmłodszych widzów. Pełna muzyki i pieśni opowieść o perypetiach Ondraszka i jego zbójeckiej kompanii. Reżyserem i autorem muzyki jest Tomáš Kočko, morawski muzyk, kompozytor i reżyser lalkowy, który od lat interesuje się postacią najsłynniejszego beskidzkiego zbójnika – Ondraszka.


Obsada: Wanda Michałek, Marian Mazur, Jan Szymanik, Anna Bangoura, Ondřej Pazdera, Artur Říman


Trzysta lat temu mniej więcej, w niedalekich Janowicach koło Frydka, w rodzinie tamtejszego wójta urodził się najsłynniejszy beskidzki zbójnik Ondraszek (właśc. Andrzej Fuciman). W wieku trzydziestu pięciu lat został zdradzony i zabity przez swojego druha Jurasza. Ale opowieści i legendy o nim krążą do dzisiaj. To historia o odwadze, współczuciu, miłości i wolności. O przyjaźni zatrutej przez zawiść.

Teatr opowiada ją  z entuzjazmem, podziwem i empatią, jako baśń dzięki której możemy sobie wyobrazić, jak mogło przebiegać niezwykłe życie Ondraszka.

Radość dzieciom przyniosą nie tylko zwierzątka hrabianki Lizetki, diabełki, Złotogłów, ale też wspólne śpiewanie.

Reżyserem i autorem muzyki jest Tomáš Kočko, morawski muzyk, kompozytor i reżyser lalkowy, który od lat interesuje się postacią Ondraszka.


 

Tomas Kočko & Orchestr - Moravská